Uwaga! Prognozują burze z obfitym deszczem, gradem i wichurami!Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed dzisiejszymi (11.07) burzami z deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to aż 90 procent.
Serwis TwojaPogoda.pl podaje, że może spaść do 30 mm deszczu w ciągu godziny, a lokalnie grad o średnicy do 3 cm, a wiatr osiągać do 90 km/h. Może to spowodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Ulewy mogą powodować podtopienia.
Należy pamiętać, by przed burzą właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe i inne przedmioty znajdujące się na zewnątrz, np. na balkonach. Osoby, które burza zastanie w aucie, powinny natychmiast zjechać na parking lub pobocze drogi z dala od pojedynczych drzew, tablic reklamowych i linii energetycznych. Należy uważać, by nie parkować nad studzienkami ściekowymi. Nie należy też opuszczać samochodu, sprawdzić tylko, czy drzwi i okna są w nim szczelnie zamknięte.
Zagrożeniem dla życia i zdrowia jest też schronienie się przed burzą np. pod drzewem, w pobliżu wysokiego masztu i komina oraz przebywanie pod linią tramwajową i linią wysokiego napięcia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.