Są pieniądze na kontynuację kursów autobusowych w powiecie mieleckim

Od jutra nowe linie autobusowe. Sprawdź rozkład jazdy

To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu mieleckiego. Jest umowa na udzielenie dotacji do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2023 r.

Wartość rządowej dopłaty do przewozów autobusowych wynosi niewiele ponad cztery miliony złotych. Środki te pozwolą sfinansować 18 linii.
Kursy obsługiwać będą prywatni operatorzy, przy wsparciu starostwa oraz gmin: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Radomyśl Wielki, Tuszów Narodowy i Wadowice Górne

Do naboru o rządowe dotacje na transport zbiorowy przystąpiło 50 organizatorów, Łącznie ubiegano się o ponad 74 mln zł na 416 linii komunikacyjnych. Na Podkarpacie przypadło o 22 mln zł niż zakładano. Ucierpiał na tym powiat mielecki.

Starosta Stanisław Lonczak nie krył oburzenia.  Podkreślał, że transport publiczny jest bardzo ważny – szczególnie dla osób, które nie mają swoich pojazdów. Dlatego kursy te cieszyły się popularnością.

Koniec końców rząd jednak znalazł pieniądze na ten cel i lokalne autobusy wyjadą w trasy.
Aktualny rozkład transportu zbiorowego w powiecie mieleckim znajdziesz tutaj.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.