Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Wiśniewskiego ogłosił start w wyborach samorządowych [MATERIAŁ WYBORCZY]

Oficjalny start w wyborach samorządowych Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Wiśniewskiego [MATERIAŁ WYBORCZY]

Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Wiśniewskiego to zespół ludzi z pasją i ogromnym zapałem do pracy. Takich osób nasze miasto po prostu potrzebuje.

Trzydziestu jeden kandydatów, trzydzieści jeden różnych historii i doświadczeń życiowych, 31. wrażliwości, charakterów i spojrzenia na świat, ale jeden cel – chęć działania na rzecz Mielca.

KWW Jacka Wiśniewskiego

Poniżej prezentujemy skrócony program KWW Jacka Wiśniewskiego. Opis odnosi się wyłącznie do poszczególnych punktów.

Z pełnym programem można będzie zapoznać się zarówno na dedykowanym komitetowi profilu na Facebooku jak i za sprawą tradycyjnych ulotek, które wkrótce trafią do mieszkańców miasta.

Komunikacja z mieszkańcami

Jednym z efektów dotychczasowych form współpracy z mielczanami było przywrócenie Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Wiele zrealizowanych projektów jak choćby Pumptrack, boisko wielofunkcyjne na błoniach czy tężnia solankowa udowodniły, że taki kierunek rozwoju naszego miasta jest niezwykle potrzebny.

Dlatego chcąc oddać głos nieco młodszym mielczanom, wsłuchać się w ich potrzeby, powstanie Młodzieżowy Budżet Obywatelski.

Zdrowie i Środowisko

Miejski Bar Mleczny – to jedna z propozycji trzeciego filaru skupiającego działania
z zakresu wspomagania zdrowia i działań na rzecz poprawy środowiska naturalnego.

Tanie posiłki to wsparcie dla osób będących w potrzebie, ubogich, wykluczonych społecznie.

Kolejną nowością jest wprowadzenie gimnastyki korekcyjnej w klasach I-III mieleckich szkół podstawowych. To odpowiedź na liczne sygnały naszych lekarzy oraz fizjoterapeutów.

Według statystyk, nawet 90 procent dzieci mogą mieć wadę postawy. Temu można zapobiec, natomiast działać trzeba zacząć natychmiast.

Sport i Rekreacja    

Skomunikowanie ścieżek rowerowych oraz wyznaczenie trasy rowerowej wokół miasta – to z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom jednośladów, których w Mielcu nie brakuje.  

To nie koniec działań w tym obszarze. Wśród propozycji jest także utworzenie amatorskich lig w piłce nożnej i w piłce siatkowej i więcej przyjaznych miejsc do wypoczynku i rekreacji.

Spokojni mogą być też kibice – wsparcie dla organizacji i klubów sportowych zostanie utrzymane na wysokim poziomie.

Kultura i Edukacja

Konieczność utworzenia większej liczby miejsc w żłobkach to kluczowy element przeznaczony do jak najszybszego zrealizowania. Jest to jedno z priorytetowych działań znajdujących się w programie KWW Jacka Wiśniewskiego.

Poza tym założeniem, są także inne jak choćby jedna z największych planowanych inwestycji – budowa Domu Twórczości Artystycznej.

Nowoczesne zarządzanie miastem

Jednym z najważniejszych zadań, które stawia przed sobą Jacek Wiśniewski wraz ze swoim zespołem to wprowadzenie ulg podatkowych dla firm, które utworzą miejsca opieki dla dzieci pracowników przy zakładzie pracy.

Takie działanie z pewnością wspomoże powrót do pracy po urlopie macierzyńskim wielu kobiet.

Wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw i budowa inkubatorów przedsiębiorczości – to w wielkim skrócie cele, które stawia przed sobą Jacek Wiśniewski wraz ze swoim komitetem.

Ciekawy jest też pomysł stworzenia miejskich stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wszystko z myślą o wsparciu elektromobilności i ograniczeniu emisji spalin w Mielcu.

Głos Kobiet

Głos Kobiet – to jeden z sześciu punktów programu komitetu. Pięć lat zarządzania miastem i wsłuchiwania się w potrzeby mieszkańców pozwoliły Jackowi Wiśniewskiemu przygotować program niemalże szyty na miarę dla mielczan, a w tym przypadku dla mielczanek.

Jednym z najważniejszych założeń jest zorganizowanie stałych punktów profilaktyki spraw kobiecych. Głównym celem punktów profilaktycznych będzie pomoc we wczesnym diagnozowaniu chorób natury kobiecej.

Poza tym, mielczanki będą mogły liczyć na bezpłatny dostęp do środków higieny osobistej. „Różowe skrzyneczki” z niezbędnymi akcesoriami znajdą się w szkołach i urzędach.

Wszystkie założenia programu KWW Jacka Wiśniewskiego są założeniami realnymi
i przede wszystkim możliwymi do zrealizowania.

Nie jest sztuką składać obietnice bez pokrycia. Dlatego program celujący – składający się z sześciu obszarów działania jest przemyślany i nie budzący nawet najmniejszych wątpliwości.

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Wiśniewskiego.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.