Mielec najwyżej w krajowej sieci szpitali? To byłoby coś
Dobiegają końca prace nad ustawą, która będzie grupować szpitale na trzy grupy. W pierwszej mają znaleźć się głównie placówki powiatowe, w drugiej – jednostki realizujące skomplikowane świadczenia, w trzeciej, czyli w najbardziej finansowo dopieszczanej – placówki wojewódzkie z leczeniem specjalistycznym. W tej ostatniej grupie ma znaleźć Szpital Powiatowy w Mielcu.  Przynajmniej tak twierdzi starosta Zbigniew Tymuła.

Tymczasem radny opozycji. Andrzej Chrabąszcz woli jednak „dmuchać na zimne” i pyta o realne miejsce mieleckiej lecznicy w krajowej sieci: – Czy proponowana zmiana ustawy jest korzystna dla naszego szpitala, który ma olbrzymi potencjał wypracowany przez kilkanaście lat – pytał na ostatniej sesji Rady Powiatu. – Czy uda nam się utrzymać status quo? Jeśli mamy się czego obawiać, to powinniśmy jak najszybciej reagować.
– Mało o tym dyskutujemy, bo nam inni zazdroszczą – odpowiedział starosta Tymuła. – Nasz szpital jest jednych z trzech placówek na Podkarpaciu, które uzyskały trzeci stopień referencji. Są to lecznice w Krośnie, wojewódzka w Rzeszowie i nasza. Jestem bardzo dumny z tego. Nie mamy czego się obawiać. Naprawdę idziemy w dobrym kierunku. Mniejsze powiaty nie chcą z nami rozmawiać, bo się boją. My nie mamy czego się bać.O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.