Brawurowa akcja dzielnicowego. Sierż. Adam Węgrzyn kontra pijany kierowca

Sierż. Adam Węgrzyn kontra pijany kierowca

Dzielnicowy Posterunku Policji w Wadowicach Górnych, sierżant Adam Węgrzyn, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał pijanego kierowcę. W pewnym momencie podbiegł do niego i wyjął mu kluczyki ze stacyjki.

Wyjął mu kluczyki

Sierż. Adam Węgrzyn, jadąc przez Izbiska, na jednym z parkingów zauważył audi. Siedział w nim 52-letni mężczyzna, którego znał osobiście. „Kierowca” wypił alkohol, uruchomił silnik i zaczął odjeżdżać.

Policjant zajechał mu jednak drogę. Następnie podbiegł do niego i przez otwarte okno wyjął mu kluczyki ze stacyjki.

Obaj mężczyźni zaczęli się szarpać. Funkcjonariusz wezwał policyjny patrol. Badanie wykazało u 52-latka ponad promil alkoholu w organizmie.

Grozi mu więzienie

W trakcie kontroli okazało się, że kierowca posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za naruszenie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

52-letniemu mieszkańcowi gminy Wadowice Górne, grozi też kara za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jest to do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

O tym, jakie konsekwencje ostatecznie spotkają mężczyznę, zdecyduje sąd.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.