W jednej chwili stracili wszystko. Trwa zbiórka na rzecz pogorzelców z Ziempniowa

W jednej chwili stracili wszystko. Trwa zbiórka na rzecz pogorzelców z Ziempniowa

W jednym momencie rodzina z Ziempniowa, w gminie Czermin, została bez dachu nad głową. Ogień zniszczył im dom i zostawił bez dachu nad głową. Na szczęście nie zostali sami. Pomagają im sąsiedzi, strażacy i internauci.

Do nieszczęścia doszło w sobotę (09.12.) w samo południe. Wtedy to w niewielkim murowanym domu w Ziempniowie nagle pojawił się ogień.

Pogorzelcy z Ziempniowa

Ucierpiały cztery osoby, w dwie poważnie: 88-letnia kobieta i 54-letni mężczyzna z oparzeniami głowy, rąk i twarzy I i II stopnia trafili do szpitala.

Jak się potem okazało, przyczyną pożaru było rozszczelnienie butli gazowej. Niestety, pomimo szybkiej i sprawnej akcji wielu strażaków ogień zniszczył dach i wnętrze domu.

W jednej chwili stracili wszystko. Trwa zbiórka na rzecz pogorzelców z Ziempniowa - zdjęcie nr 2.
Zdjęcia: OSP Ziempniów.

Budynek nadaje się do rozbiórki. Rodzina straciła cały dobytek. Zresztą jeszcze przed pożarem sytuacja tych ludzi była trudna, zmagali się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Tym bardziej teraz bez pomocy z zewnątrz sobie nie poradzą. Na szczęście nie zostali sami. Pomagają im sąsiedzi, druhowie OSP z Ziempniowa oraz internauci. 

Tak możesz im pomóc

Zbiórkę w sieci dla pogorzelców zorganizowała Akademia Dobrych Pomysłów:

–  Chcemy zapewnić tej rodzinie niezbędną pomoc finansową w tym trudnym dla nich czasie. Każda złotówka będzie dużym wsparciem. Tu każda pomoc jest ważna – przekazuje ADP.

Pomóc pogorzelcom z Ziempniowa można za pośrednictwem tej stronie internetowej.

Natomiast licytacje na ich cel odbywają się na Facebooku pod tym adresem.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.