Rowerem koroną wałów Wisłoki z Jasła do Gawłuszowic?

Rowerem koroną wałów Wisłoki z Jasła do Gawłuszowic?

Ścieżka pieszo-rowerowa na koronie wałów Wisłoki z Jasła do Gawłuszowic, która potem prowadzi wałami wiślanymi do Baranowa Sandomierskiego – to projekt, który mieleckie starostwo chce zrealizować w ramach Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki zrzesza 22 samorządy z Małopolski i Podkarpacia. Organizacja ta słynie przede wszystkim z pozyskiwania środków z zewnątrz.
Pozyskać fundusze

– Samorządy zrzeszone w związku dysponują większymi możliwościami w tej dziedzinie, co widać po wartości zrealizowanych przez nich inwestycji. To ponad 511 mln zł. Liczę, że współpraca już wkrótce stanie się faktem, a nasz powiat skorzysta z możliwości na realizację nowych, ważnych dla mieszkańców zadań – podkreśla starosta Stanisław Lonczak.

Celem ZGDW jest podejmowanie działań na rzecz poprawy stanu środowiska. Realizuje między innymi budowę kanalizacji, wodociągów i oczyszczalni ścieków.

Poza tym: instalację instalacji solarnych i fotowoltaicznych na obiektach u użyteczności publicznej. Możliwe są też projekty z zakresu edukacji ekologicznej, turystyki i rozwoju winiarstwa.

Rowerem wałami Wisłoki

– Jednym z projektów, który dzięki tej współpracy mógłby się urzeczywistnić, jest budowa ścieżek rowerowych i rowerowo-pieszych na koronie wałów Wisłoki. Prowadziłyby one od Jasła do Gawłuszowic, i dalej wałami wiślanymi do Baranowa Sandomierskiego. Istnieją też możliwości współpracy w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, transportu publicznego czy promocji lokalnych produktów – wylicza starosta.
Rozmowy o dołączeniu powiatu mieleckiego do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki oficjalnie rozpoczęto ponad tydzień temu. Część dalsza nastąpi.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.