Oszalały wandal zdewastował kościół i dom pogrzebowy w Tuszowie Narodowym

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Policjanci zatrzymali wandala, który zdewastował kilka samochodów, kościół i dom pogrzebowy w Tuszowie Narodowym. Grozi mu kara więzienia.   

Policja ujęła sprawcę szokujących aktów wandalizmu, do których dochodziło w ostatnim czasie w Tuszowie Narodowym. To 46-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego.

Z ustaleń mundurowych wynika, że w grudniu 2023 roku uszkodził on kilka samochodów na terenie Mielca i Tuszowa Narodowego.

Ponadto dokonał uszkodzenia szklanych witryn ogłoszeniowych, klamek drzwi wejściowych do kościoła w Tuszowie Narodowym. W tej samej miejscowości zdewastował też elewację budynku, toaletę i biuro kaplicy pogrzebowej.

W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.