Nie żyje Władysław Bieniek – zasłużony mielczanin, były prezydent miasta

Nie żyje Władysław Bieniek - zasłużony mielczanin, były prezydent miasta

Odszedł Władysław Bieniek, uznany prawnik i wieloletni samorządowiec, prezydent Mielca w latach 1990-94. Miał 80 lat. Rodzinie i bliskim zmarłego kierujemy wyrazy współczucia.
Władysław Bieniek urodził się 28 czerwca 1943 roku w Tuszowie Narodowym. Ukończył Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Następnie studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W latach 1968-1990 był radcą prawnym w WSK „PZL-Mielec”. Zakładał Komitet Obywatelski „Solidarność” w Mielcu i był jego przewodniczącym.

W 1990 r. został wybrany do Rady Miasta, a następnie na prezydenta Mielca, którym był w kadencji 1990-1994. W tym okresie Władysław Bieniek był jednym z głównych konstruktorów głębokich przemian społeczno-gospodarczych w mieście. Od 1994 r. prowadził własną kancelarię adwokacką.

Był przewodniczącym Zarządu Klubu Inteligenckiej Katolickiej, zasiadał w zarządzie Wojewódzkiego Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego w Rzeszowie.
W latach 1998-2002 był radnym powiatu mieleckiego, następnie, do 2006 – radnym miejskim. Do końca życia działał w Radzie Parafii Ducha Świętego.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.