Pięć lat prezydenta Jacka Wiśniewskiego, pięć dobrych lat dla Mielca – część 2 [MATERIAŁ WYBORCZY]

Pięć lat prezydenta Jacka Wiśniewskiego, pięć dobrych lat dla Mielca – część 2 [MATERIAŁ WYBORCZY]

Lata 2019-24 pierwszej kadencji prezydenta Jacka Wiśniewskiego zapisały się w historii Mielca realizacją inwestycji o łącznej wartości ok. 378 mln zł.

W pierwszej kolejności administracja prezydenta Jacka Wiśniewskiego realizowała przedsięwzięcia rozpoczęte w poprzedniej kadencji.

Początek prezydenta

Była to budowa hali sportowo-widowiskowej, siedziby miejskiej biblioteki publicznej i trzech zbiorników retencji wód opadowych.

Kontynuowano też prace związane z nowym budynkiem Przedszkola Miejskiego nr 20 na osiedlu Smoczka. Poza tym wyremontowano kamienicę nr 13 przy ulicy Mickiewicza. Powstały tam mieszkania chronione i jadłodajnia prowadzona obecnie przez spółdzielnię socjalną.

Powstała nowa zajezdnia i zaplecze warsztatowe Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Wybudowano noclegownię dla kobiet przy Schronisku Brata Alberta przy ulicy Sandomierskiej.

Inwestycje drogowe

Duży nacisk postawiono w ostatnich latach na rozwój infrastruktury drogowej. Najpierw największym wyzwaniem była przebudowa ulicy Przemysłowej. Jest to główna arteria komunikacyjna miasta, łącząca centrum Mielca ze Specjalną Strefą Przemysłową.

Równolegle przed bramą główną mieleckiej strefy na skrzyżowaniu ulicy Przemysłowej z ulicą Wojska Polskiego powstało rondo. Poprawiło ono komunikację w tym newralgicznym punkcie.

Duże znaczenie dla dalszego rozwoju Mieleckiego Parku Przemysłowego na osiedlu Wojsław będzie miało powstanie nowej drogi wraz z niezbędną infrastrukturą. Będą mogły lokować się przy niej nowe firmy i zakłady przemysłowe.

Z kolei bardzo oczekiwaną przez mieszkańców Mielca inwestycją drogową była modernizacja ulicy Królowej Jadwigi z budową ulicy św. Anny.

Wiadukt na Wisłoce

W 2023 roku, przy okazji powstania wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza i linią kolejową L-25, władzom miasta udało się zrealizować budowę nowego układu drogowego na osiedlu Cyranka.

Z jednej strony połączył on wiadukt z wjazdem na drugi most na Wisłoce z dojazdem do lotniska i strefy przemysłowej, a z drugiej strony umożliwia dojazd do posesji mieszkańcom Cyranki w rejonie ulic Orlej, Szybowcowej i Ślusarskiej.

Dla dalszego rozwoju budownictwa na terenie osiedla Cyranka znacząco przysłuży się oddana do użytku w lutym tego roku ulica Czesława Miłosza. Łączy ona ulicę Padykuły i aleję Kwiatkowskiego.

Powstał też łącznik ulic Sportowej i Obrońców Westerplatte. Duże prace modernizacyjne objęły ulicę Św. Marka i ulicę Osiedlową.  

Parkingi i zieleń

Coraz bardziej palącym problemem naszego miasta staje się dostępność parkingów.

W centrum Mielca udało się zwiększyć ilość miejsc parkingowych. Powstały one przy ulicy Grunwaldzkiej, Sportowej, Kusocińskiego, a także na osiedlu Smoczka przy ul. Warneńczyka i na osiedlu Lotników przy ul. Kocjana. 

Pomiędzy ulicami Lachnita i Sportową powstał ciąg pieszo-rowerowy, a na osiedlu Lotników wyremontowano deptak na ulicy Tańskiego.

Nie brakowało inwestycji w zieleń miejską. Na os. Smoczka na terenie dawnego wysypiska odpadów komunalnych powstał park. Zrewitalizowano park leśny na os. Kazimierza Wielkiego.

W lasku przy ulicy Wolności zainstalowano oświetlenie alejki, a przy ulicy Staffa powstał skwer wraz z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną.

Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Wiśniewskiego.




O Mielec Lokalnie 3112 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.