Mieszkanka powiatu mieleckiego znalazła obok swego domu pocisk z II wojny światowej

Mieszkanka powiatu mieleckiego znalazła obok swego domu pocisk z II wojny światowej

Na terenie powiatu mieleckiego odnaleziono kolejny niewybuch z okresu II wojny światowej. Tym razem pocisk odłamkowo – burzący znalazła niedaleko swojego domu mieszkanka Zabrnia, w gminie Wadowice Górne.

W środę (10.04), po godzinie 14, dyżurny mieleckiej komendy policji został powiadomiony przez mieszkankę Zabrnia, że nieopodal swojego domu znalazła ona niewybuch.

Na miejsce znaleziska przybył patrol z Posterunku Policji w Wadowicach Górnych. Pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minerskie.

Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to pocisk odłamkowo – burzący kaliber 150 mm, pochodzący z okresu II wojny światowej.

Dzień później na miejsce przybyła grupa sapersko – minerska, która sprawdziła teren wokół . Z kolei patrol saperski podjął niebezpieczny przedmiot, który potem został zdetonowany.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać.

Miejsce, gdzie się znajduje się taki obiekt, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.