Tyle zarabiają nauczycieleWiadomo, ile w ubiegłym roku wynosiły pensje mieleckich nauczycieli. Stażysta zarabiał miesięcznie 2752 zł, kontraktowy – 3555 zł, mianowany – 3964 zł, i dyplomowany – 5065 zł brutto.

Karta Nauczyciela mówi, że nauczyciel stażysta powinien zarobić 100 proc. kwoty bazowej , kontraktowy – 111, mianowany – 144, a dyplomowany – 184 proc. W ub.r. kwota ta wynosiła 2752 zł.
Jeśli powyższe kwoty wynagrodzeń nie zostały osiągnięte, samorząd musi je wyrównać. Kiedyś w Mielcu do płac nauczycieli miasto dopłacało nawet milion złotych, teraz to wyrównanie wynosi zaledwie 7 568 zł i dotyczy to tylko pedagogów-stażystów. – Kilka lat temu zwiększyliśmy dodatek motywacyjny, aby nauczyciele lepiej realizujący swoje zadania zarabiali lepiej. Rozwiązanie to okazało się słuszne i racjonalne – mówił Arkadiusz Gałkowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta.
Dodajmy, że wypłata każdego nauczyciela składa się z wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatków, m.in.: za wysługę lat, motywacyjnego i funkcyjnego.  Są też pieniądze za: warunki pracy, godziny ponadwymiarowe, doraźne zastępstwa, nagrody i inne świadczenia.
Portal Mielec Lokalnie powstał w lutym 2016. Naszym celem jest informowanie mieszkańców powiatu mieleckiego, czyli gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne.

7 Komentarzy

  1. O 5065zł to ja mogę sobie pomarzyć,ten artykul napisał totalny ignorant albo zapatrzony w pisowską ściemę.Pracuję 29 rok i na rękę dostaję ze wsystkimi dodatkami 3000zł.

    • 5065 brutto to jakieś 3600 na rękę. Czyli przy kilku nadgodzinach jak najbardziej do wyciagniecia dla nauczyciela dyplomowanego

  2. I tak za dużo ! Uczniów wkurzacie. 2 miesiące płatnych wakacji podczas których pracujecie przy zbiorach zageanica, a powinniście wg prawa przychodzić przez miesiąc do szkoły mimo to że są aakacje. Ulgi przy kredytach. Trzynastki. Na miejscu pracy posprzatane przez sprzątaczki…. I jeszcze strajki ? KPINA!!!obniżki !!!! Ja tyram już 12 lat na budowie po 10 godz dziennie us w tygodniu a wy? 6 godzin ! Ale lekcyjnych!!! Między tymi godzinami kawa herbata !! I takie zniżki ferie wakacje i jeszcze wam źle? Pamiętajcie dla każdego ucznia jesteście frańcami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.