Tyle zarabiają nauczyciele
Wiadomo, ile w ubiegłym roku wynosiły pensje mieleckich nauczycieli. Stażysta zarabiał miesięcznie 2752 zł, kontraktowy – 3555 zł, mianowany – 3964 zł, i dyplomowany – 5065 zł brutto.

Karta Nauczyciela mówi, że nauczyciel stażysta powinien zarobić 100 proc. kwoty bazowej , kontraktowy – 111, mianowany – 144, a dyplomowany – 184 proc. W ub.r. kwota ta wynosiła 2752 zł.
Jeśli powyższe kwoty wynagrodzeń nie zostały osiągnięte, samorząd musi je wyrównać. Kiedyś w Mielcu do płac nauczycieli miasto dopłacało nawet milion złotych, teraz to wyrównanie wynosi zaledwie 7 568 zł i dotyczy to tylko pedagogów-stażystów. – Kilka lat temu zwiększyliśmy dodatek motywacyjny, aby nauczyciele lepiej realizujący swoje zadania zarabiali lepiej. Rozwiązanie to okazało się słuszne i racjonalne – mówił Arkadiusz Gałkowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta.
Dodajmy, że wypłata każdego nauczyciela składa się z wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatków, m.in.: za wysługę lat, motywacyjnego i funkcyjnego.  Są też pieniądze za: warunki pracy, godziny ponadwymiarowe, doraźne zastępstwa, nagrody i inne świadczenia.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

8 Komentarzy

  1. O 5065zł to ja mogę sobie pomarzyć,ten artykul napisał totalny ignorant albo zapatrzony w pisowską ściemę.Pracuję 29 rok i na rękę dostaję ze wsystkimi dodatkami 3000zł.

    • 5065 brutto to jakieś 3600 na rękę. Czyli przy kilku nadgodzinach jak najbardziej do wyciagniecia dla nauczyciela dyplomowanego

  2. I tak za dużo ! Uczniów wkurzacie. 2 miesiące płatnych wakacji podczas których pracujecie przy zbiorach zageanica, a powinniście wg prawa przychodzić przez miesiąc do szkoły mimo to że są aakacje. Ulgi przy kredytach. Trzynastki. Na miejscu pracy posprzatane przez sprzątaczki…. I jeszcze strajki ? KPINA!!!obniżki !!!! Ja tyram już 12 lat na budowie po 10 godz dziennie us w tygodniu a wy? 6 godzin ! Ale lekcyjnych!!! Między tymi godzinami kawa herbata !! I takie zniżki ferie wakacje i jeszcze wam źle? Pamiętajcie dla każdego ucznia jesteście frańcami!

  3. Ta osoba która napisała że nauczyciel powinien pracowac jeszcze więcej powinien zrobić gruntowne badania lekarskie
    na świadectwo zdrowia które określi przydatność do pracy .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.