Pijany kierowca wjechał do rowu we wsi Borki Nizińskie. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek

Pijany Ukrainiec jechał samochodem przez Mielec

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca seata, który we wsi Borki Nizińskie wjechał do przydrożnego rowu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek.

Rów we wsi Borki Nizińskie

W sobotę (10.02), po godzinie 17 dyżurny policji otrzymał informację, że na drodze relacji Mielec – Połaniec, we wsi Borki Nizińskie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Świadek zdarzenia widząc, że kierowca wjechał do rowu i próbuje oddalić się z miejsca zdarzenia natychmiast zareagował, uniemożliwił ucieczkę mężczyźnie i powiadomił o zdarzeniu policję.

Dwa promile alkoholu

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierowcą seata jest 43-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet do trzech lat więzienia.

Policja przypomina, że osoba będąca świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać służbom mundurowym.

Dzięki temu wykazujemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.