Kradzież rozbójnicza w sklepie w Radomyślu Wielkim. 61-letni złodziej zaatakował kobietę

Od lat znęcał się nad rodziną, trafił za kratki

Dziesięć lat więzienia grozi 61-letniemu mężczyźnie, który dokonał kradzieży rozbójniczej w w Radomyślu Wielkim. Zaatakował pracownicę marketu.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca 2023 roku w sklepie w Radomyślu Wielkim. 61-letni mężczyzna ukradł tam kilka butelek alkoholu oraz artykuły spożywcze i chemiczne.
Wartość całego jego łupu określono na 188.82 zł. Po przejściu przez linię kas, ujęła go pracownica sklepu, 61-latek zaczął się wyrywać i odpychać ją, używając przy tym gróźb. Kobiecie udało się odzyskać skradziony towar, a awanturnik opuścił lokal.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu prowadzili działania, które ostatecznie doprowadziły do ustalenia sprawcy. Okazał się nim mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki,

Przestępstwo, jakie popełnił, zakwalifikowano jako kradzież rozbójnicza. Jest to związane z tym, że mężczyzna, chcąc zachować skradzione przedmioty, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użył on przemocy wobec osoby, która próbowała go powstrzymać.
Dzisiaj mieleccy policjanci przedstawili 61-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej. Przestępstwo to jest zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna przyznał się do jego winy, wyraził skruchę. Za swój czyn odpowie w sądzie.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.