Kto nowym dyrektorem szpitala w Mielcu? Chętnych nie brakuje

Mielecki szpital w gronie najlepszych w Polsce

Zakończył się nabór kandydatów na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Chętnych jest czterech. Który z nich przejmie stery lecznicy po Jarosławie Kolendo?

Kandydaci ubiegający się o stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala, mieli czas na składanie dokumentów do czwartku (12.01). W tym terminie aplikowały cztery osoby. O kim mowa?
– Na obecnym etapie postępowania konkursowego nazwiska kandydatów nie będą podawane do wiadomości publicznej – słyszymy w Starostwie Powiatowym w Mielcu.

Złożone dokumenty zostaną sprawdzone pod względem formalnym. Proces ten potrwa do końca tego miesiąca. Następnie rozpocznie się finalna część konkursu – wysłuchania kandydatów i podjęcie przez komisję konkursową wyboru dyrektora lecznicy.

Przypomnijmy, że 21 listopada 2022 roku rezygnację z tej funkcji złożył Jarosław Kolendo.

– Zrobiłem to w związku z falą hejtu, jaki spotkał mnie i mojego zastępcę̨. Wolę wrócić do wykonywania zawodu lekarza, bo w tym samym czasie, który dziś muszę przeznaczyć na nieraz jałowe spory, będę mógł komuś pomóc, a być może nawet uratować czyjeś życie. Nie chcę, aby odebrano to jako zejście z posterunku. Biorę więc na siebie odpowiedzialność zarządzania placówką do momentu powołania nowego dyrektora.
Jarosław Kolendo nowym dyrektorem szpitala w Mielcu
Na zdjęciu Jarosław Kolendo. Z lewej: starosta Stanisław Lonczak.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.