Na jezdni „szklanka”, a on jechał przez Chorzelów ponad 100 km/h. Teraz stanie przed sądem

Policja szuka świadków oszustwa przy Solskiego 6

Mieleccy policjanci zatrzymali 37-letniego kierowcę osobowego volkswagena, który jechał przez Chorzelów z prędkością 103 km/h. O jego losie zdecyduje sąd.  

Do zdarzenia doszło w niedzielę (10.12), około północy, na terenie miejscowości Chorzelów. Wtedy to policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobowego volkswagena.

Pędził przez Chorzelów

Za kierownicą pojazdu siedział 37-letni mieszkaniec gminy Mielec. Jechał on z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Mężczyzna za to wykroczenie stracił prawo. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Ma to ogromne znaczenie o tej porze roku, gdzie zmienne warunki pogodowe znacznie utrudniają jazdę.

Przyczyna tragedii

Wyższa prędkość wpływa na dłuższą drogę hamowania pojazdu, a w przypadku występowania śliskiej, mokrej nawierzchni ta droga jeszcze niebezpiecznie się wydłuża.

Mundurowi podkreślają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości i niedostosowywanie jej do aktualnych warunków, to nadal główna przyczyna nieszczęść i tragedii na drogach.  
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.