Kto dyrektorem szpitala?
Wszystkie znaki na ziemie i niebie wskazują, że we wtorek (6.12) poznamy nowego dyrektora Szpitala Powiatowego w Mielcu. O to stanowisko ubiega się pięcioro kandydatów, w tym obecnie pełniąca obowiązki szefowej mieleckiej lecznicy, Ewa Korpanty.

W ostatnim czasie pojawiły się nieoficjalne informacje, że o fotel dyrektora mieleckiej lecznicy ubiega się… Zbigniew Strzelczyk, szef kolbuszowskiego szpitala, który jest właśnie w trakcie zamykania porodówki. Ale, wszystko na to wskazuje, chyba jest to jednak plotka.

Ostateczną decyzję dotyczącą wyboru nowego dyrektora mieleckiego szpitala ma podjąć sześcioosobowa komisja konkursowa. Będzie to już jej drugie takie podejście. Za pierwszym razem, we wrześniu b.r., nie udało się jej uzyskać konsensusu w tej sprawie.
Jeszcze do niedawna wydawało się, że faworytką do objęcia tego stanowiska jest Ewa Korpanty, która od maja b.r. jest p.o. dyrektora. Przemawiało za tym m.in. poparcie ze strony związków zawodowych, ale też bardzo dobre relacje ze starostą Zbigniewem Tymułą.  Jednak po serii wydarzeń i wywiadów medialnych te relacje nieco się ochłodziły.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.