Zdzisław Czajka i Daniel Kozdęba – pamiętajmy o tych, którzy odeszli…
1 listopad to dzień szczególny. To czas zadumy, w którym wspominamy tych, których już wśród nas, niestety nie ma… W tym roku odeszło dwóch znanych mieszkańców Mielca.

Jednym z nich jest Zdzisław Czajka, długoletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu. Urodził się 27 października 1955 r. w Ulanowie. Absolwent Technikum Mechanicznego w Stalowej Woli. Studia wyższe odbył na Politechnice Białoruskiej w Mińsku. W 1981 r. został zatrudniony w WSK „PZL – Mielec”. Był nauczycielem w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mielcu, a następnie kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mielcu, Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ. W latach 2000-17 pełnił funkcję dyrektora MOPS. Zmarł w piątek, 17 sierpnia. Jego pogrzeb odbył się w kościele Parafii Ducha Świętego.

Pół roku wcześniej, 28.02 przed południem po długiej chorobie zmarł prezydent Mielca, Daniel Kozdęba. Miał 41 lat. Urodził się w Mielcu. Ukończył tutejsze II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Następnie studiował na Politechnice Rzeszowskiej, na której otrzymał tytuł magistra inżyniera mechanika. Był absolwentem studiów MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.
Działał społeczne i politycznie. Związany był z lewicą. W latach 2005-2007 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Potem pracował w prywatnych firmach, a w latach 2010-14 był kierownikiem w Urzędzie Miejskim w Rzeszowie. W tym samym czasie był radnym powiatu mieleckiego. W 2014 r. niespodziewanie został wybrany na prezydenta Mielca. Od ponad roku z krótką przerwą przebywał na zwolnieniu lekarskim. Do końca walczył o powrót do zdrowia.

Uroczystości pogrzebowe prezydenta odbyły się w kościele p.w. Ducha Św. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski, ks. Andrzej Jeż. W modlitwie uczestniczył także szkolny przyjaciel zmarłego, brat Marcin Świąder. Trumnę do karawanu ponieśli wójtowie gmin. Kondukt żałobny zatrzymał się przy Urzędzie Miejskim. Ciało Daniela Kozdęby spoczęło na Cmentarzu Komunalnym.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.