Zdzisław Czajka i Daniel Kozdęba – pamiętajmy o tych, którzy odeszli…
1 listopad to dzień szczególny. To czas zadumy, w którym wspominamy tych, których już wśród nas, niestety nie ma… W tym roku odeszło dwóch znanych mieszkańców Mielca.

Jednym z nich jest Zdzisław Czajka, długoletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu. Urodził się 27 października 1955 r. w Ulanowie. Absolwent Technikum Mechanicznego w Stalowej Woli. Studia wyższe odbył na Politechnice Białoruskiej w Mińsku. W 1981 r. został zatrudniony w WSK „PZL – Mielec”. Był nauczycielem w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mielcu, a następnie kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mielcu, Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ. W latach 2000-17 pełnił funkcję dyrektora MOPS. Zmarł w piątek, 17 sierpnia. Jego pogrzeb odbył się w kościele Parafii Ducha Świętego.

Pół roku wcześniej, 28.02 przed południem po długiej chorobie zmarł prezydent Mielca, Daniel Kozdęba. Miał 41 lat. Urodził się w Mielcu. Ukończył tutejsze II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Następnie studiował na Politechnice Rzeszowskiej, na której otrzymał tytuł magistra inżyniera mechanika. Był absolwentem studiów MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.
Działał społeczne i politycznie. Związany był z lewicą. W latach 2005-2007 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Potem pracował w prywatnych firmach, a w latach 2010-14 był kierownikiem w Urzędzie Miejskim w Rzeszowie. W tym samym czasie był radnym powiatu mieleckiego. W 2014 r. niespodziewanie został wybrany na prezydenta Mielca. Od ponad roku z krótką przerwą przebywał na zwolnieniu lekarskim. Do końca walczył o powrót do zdrowia.

Uroczystości pogrzebowe prezydenta odbyły się w kościele p.w. Ducha Św. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski, ks. Andrzej Jeż. W modlitwie uczestniczył także szkolny przyjaciel zmarłego, brat Marcin Świąder. Trumnę do karawanu ponieśli wójtowie gmin. Kondukt żałobny zatrzymał się przy Urzędzie Miejskim. Ciało Daniela Kozdęby spoczęło na Cmentarzu Komunalnym.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.