Dzielnicowy z Radomyśla Wielkiego odnalazł zaginionego 50-latka. Mężczyzna był wychłodzony i odwodniony

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zgłoś się na policję

Przemysław Stalmach, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, odnalazł zaginionego mieszkańca powiatu dębickiego. Mężczyzna wymagał pomocy medycznej, był wychłodzony, niedożywiony i odwodniony.

W piątek (03.11) starszy aspirant Przemysław Stalmach kontrolował w swoim rejonie miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, szukające schronienia.

Odnalazł go we wsi Partynia

Podczas sprawdzania pustostanu w miejscowości Partynia, odnalazł on 50-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu dębickiego, który 22 października 2023 roku wyszedł z domu i ślad po nim zaginął.

50-latek sprawiał wrażenie zagubionego. Był zdezorientowany. Nie potrafił wyjaśnić okoliczności, w jakich tam się znalazł.

Poszukiwany przez policję z Dębicy

Dzielnicowy widząc, że mężczyzna wyglądał na niedożywionego, odwodnionego, poczęstował go jedzeniem i wodą oraz niezwłocznie wezwał na miejsce karetkę, której załoga udzieliła mu pomocy.

Okazało się, że 50-latek był poszukiwany przez dębickich policjantów jako zaginiony.

Po udzieleniu pomocy, mieszkaniec powiatu dębickiego, trafił pod opiekę rodziny.

Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Przed nami zima i mrozy. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na bezdomnych oraz na osoby starsze mieszkające samotnie, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur.

– Pamiętajmy, aby alarmować służby ratownicze za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu – przekazują mundurowi.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.