MIELEC. Wyjątkowa akcja muzeum. Wybierzmy mielczanina 550-lecia

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?

Muzeum Historii Regionalnej w Mielcu zaprasza do udziału w wyborze mielczanina 550-lecia. Konkurs ma związek z obchodzoną w tym roku 550. rocznicą lokacji miasta.

Aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu, należy zaproponować postać, uzasadnić swój wybór maksymalnie w trzech zdaniach i zamieścić ten wpis na Facebooku mieleckiego muzeum.
Głosować można do 19 maja. Autor najbardziej przekonującego uzasadnienia zostanie uhonorowany zestawem upominków. Natomiast postać historyczna, która wygra w rankingu, będzie bohaterem specjalnego filmu dokumentalnego opublikowanego na kanale YouTube muzeum.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

5 Komentarzy

 1. Mielczaninem 550 lecia powinien zostac Mieczysław Małecki. Zostal aresztowany przez Hitlerowców w ramach akcji „sonderaktion krakau”. Był wspolpracownikiem polskiej akademii umiejętnosci oraz kierował katedrą filologii południowosłowiańskiej.

 2. W 1937 został
  odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi na polu pracy naukowej i społecznej
  W okresie okupacji brał udział w tajnym
  nauczaniu uniwersyteckim na Wydziale Prawa UJK kierowanym przez prof. Kazimierza Przybyłowskiego, a
  następnie w Warszawie
  Stworzył wrocławską szkołę prawa administracyjnego

 3. Na mielczanina 550 leci a wybieram Grzegorza Lato, ponieważ za zasługi dla reprezentacji, za swój talent i technikę on bardzo na to zasługuje

 4. Moim zdaniem na tytuł mielczanina 550lecia zasługuje Grzegorz Lato, ponieważ mimo, że nie urodził się w naszym mieście bardzo jest z nim związany i pomógł mu w wielu rzeczach. Jedna z takich rzeczy była pomóc kieleckiej drużynie Stali Mielec wybicia się na wyższy poziom rozgrywek i próba wejścia na szczyt. Dla tego właśnie za te uczynki moim zdanie właśnie Grzegorz Lato zasługuje na ten tytuł.

 5. Moim zdaniem na miano mielczanina 550-lecia zasługuje Grzrgorz Lato. Był piłkarzem Stali Mielec, a później prezesem PZPN. Bardzo przyczynił się do rozwoju naszego klubu i licznych osiągnięć. Uważam, że zasługuje na to miano.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.