Prezydent wycofał się z decyzji w sprawie Rynku

Prezydent wycofał się z zamknięcia Rynku dla aut

Prezydent miasta, Jacek Wiśniewski zrezygnował z zamknięcia Rynku dla ruchu samochodowego. W sierpniu centrum starówki będzie wolne od spalin i huku, ale tylko w weekendy.

Zaskakujący zwrot akcji w sprawie mieleckiego Rynku jest efektem dzisiejszego spotkania władz miasta z kupcami, którzy prowadzą działalność na starówce.
Po wakacjach ruch samochodów w tym rejonie będzie się odbywać siedem dni w tygodniu.

Wedle pierwotnych planów magistratu, Rynek miał być wolny od spalin przez całe wakacje. Dzięki temu centrum mieleckiej starówki miało się stać miejscem bardziej przyjaznym do wypoczynku.

Urzędnicy tłumaczyli również, że decyzja ta jest wyjściem naprzeciwko zgłaszanym od wielu lat oczekiwaniom mieszkańców. Mieli oni domagać się radykalnego ograniczenia tranzytowego ruchu samochodów osobowych, które przejeżdżają przez Rynek w kierunku ulicy Legionów i dalej – mostu.

Zakaz ten skrytykowała część mieszkańców miasta. Prym wiodły osoby prowadzące biznes w tym rejonie Mielca. Poparł ich radny Jarosław Szczerba.
Prezydent Jacek Wiśniewski najwyraźniej uległ tej presji i zrezygnował z zamknięcia Rynku dla ruchu samochodowego w lipcu. Zakaz ten obowiązywał jedynie w soboty i niedziele. W sierpniu miało być on już ważny przez cały tydzień. I był, ale… kilka dni.

Tymczasem dziś… w Urzędzie Miejskim kupcy po raz kolejny kupcy przedstawili swoje argumenty związane z ich sprzeciwem wobec decyzji o zamknięciu w sierpniu Rynku dla samochodów.

Wskazywali na spadek obrotów w swoich sklepach, od kiedy obowiązują te zasady.
W podobnym tonie wypowiedziała się także Rada Osiedla Kilińskiego. W związku z tym prezydent Jacek Wiśniewski podjął decyzję o otwarciu przejazdu ulicą Rynek. Ma to nastąpić od środy (10.08).

Do końca sierpnia centrum mieleckiej starówki będzie zamykane dla ruchu samochodowego na tych samych zasadach jak w lipcu, czyli tylko w weekendy.

Decyzję tę chwali radny Szczerba:

– Bardzo dobra reakcja ze strony pana prezydenta. Nie jest ujmą wycofać się z nietrafionych decyzji. Gratuluję mieszkańcom i przedsiębiorcom ze Starego Miasta determinacji i merytorycznego działania – oświadczył.O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.