W powiecie mieleckim ruszyły opryski przeciwko ASF [ZDJĘCIE]

Śmiercionośny wirus ASF w powiecie mieleckim

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mielcu poinformował o wykonaniu pierwszych oprysków przeciwko rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).




Pierwsze opryski przeciwko ASF  miał miejsce w piątek (17.02). Dotyczyły one odcinka kolejowego LHS, od mostu na Wiśle w Zadusznikach do Krzątki. Użyto opryskiwacza spalinowego na wózku motorowym.

Było pierwsze takie działanie z ośmiu zaplanowanych w tym roku. Zastosowano środek zapachowy Penergetic Wild, ograniczający migrację dzików.

W powiecie mieleckim ruszyły opryski przeciwko ASF [ZDJĘCIE]
Zdjęcie: Powiat Mielecki.




ASF w powiecie mieleckim pojawił się w czerwcu 2021 roku. Objawy wirusa u świń to: brak apetytu, zapalenie spojówek, kaszel, pienisty wypływ z nosa, biegunka, wymioty. Mogą również wystąpić drgawki. Śmiertelność zawsze wynosi sto procent.




O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.