Skandal! Zadbali o groby okupantów. Zapomnieli o polskich bohaterach!Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa „Mściciel” opublikowała dziś wpis, z którego jasno wynika, że w Dniu Wszystkich Świętych w Mielcu doszło do skandalu. Jak wynika z komunikatu – nie popisało się, delikatnie mówiąc, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
– Piękne żółte chryzantemy pojawiły się na grobach sowieckich „wyzwolicieli” i niemieckich demokratów z SS, ale zabrakło choćby jednego kwiatka na grobie Wojciecha Lisa i Konstantego Kędziora – czytamy w oświadczeniu GRH. – Do tego z mogiły polskich żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. usunięto biało-czerwoną wiązankę i biało-czerwone znicze. Nie wie, czy to głupota, czy świadome działanie.
– Tak samo było w czasie sprzątania przed Świętem Zmarłych. Zamieciono wszystko łącznie z nowymi zniczami Cały rok opiekujemy się wspomnianymi grobami i dziękujemy MPGK za taką „troskę”.
W tym roku po raz kolejny nasze mieleckie MPGK stanęło na wysokości zadania. Piękne żółte chryzantemy pojawiły się na…

Opublikowany przez GRH im. Wojciecha Lisa ps. "Mściciel" na 2 listopada 2017
1 Komentarz

  1. Tak to przykre,że nadal między nami są ludzie,kturzy wciąż nienawidzą naszych bliskich,co oddali życie za wolność naszą i naszej Ojczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.