Brakuje toalet publicznych? „Szalety samoobsługowe są wiecznie zepsute”
Od lat problemem w Mielcu jest słaby dostęp do publicznych toalet. Co prawda są samoobsługowe szalety, ale albo są one zepsute, albo zbyt oddalone od newralgicznych miejsc.

Przykładem tego jest WC na bulwarach. – Od kilku lat co chwilę jest on zablokowany – alarmuje radny Jakub Blicharczyk. – Ktoś wygrzebuje złotówki i psuje to WC. – Mieszkańcy proszą również o ulokowanie jakiejś toalety w rejonie parkingów za kościołem Św. Mateusza – dodał Blicharczyk.
W podobnym tonie wypowiadał się radny Zbigniew Rzeźnik. – Szalet na bulwarach jest dość daleko od Rynku. Jest jeszcze toaleta na zapleczach Biedronki. Może więc należałoby zadbać o oznakowanie. Mieszkańcy wiedzą, gdzie się poszczególne szalety , ale przyjezdni mogą mieć z tym problem – zaznaczył.

 Lucjan Niziołek, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w magistracie, tłumaczył, że toaletę na bulwarach na zlecenie miasta obsługuje prywatna firma: – Jest tam sprawnie działający wrzutnik – przekonywał.  – Szalet znajduje się ok. 200 m. od kościoła. Tak więc nie wiem, czy jest sens stawiać dodatkową toaletę w tym rejonie. Tym bardziej, że nie mamy wolnych środków w budżecie na ten cel.
Szalet na Rynku (w rejonie Biedronki – od red.) został wyremontowany kosztem 12 tys. zł i też funkcjonuje. W przypadku uszkodzeń, wykonawca niezwłocznie je usuwa – zapewnił Lucjan Niziołek.
Z kolei prezydent Jacek Wiśniewski obiecał, że zadba o odpowiednie oznakowanie w mieście, dzięki czemu przyjezdni będą mogli łatwiej trafić do najbliższej toalety publicznej.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.