Przed nami konsultacje społeczne w sprawie budowy kolejnych bloków socjalnych przy ulicy Inwestorów, na osiedlu Rzochów

Przed nami konsultacje społeczne w sprawie budowy kolejnych bloków socjalnych przy ulicy Inwestorów, na osiedlu Rzochów

W środę (27.09.), o godzinie 17 w sali gimnastycznej budynku Szkoły Podstawowej nr 12 w Mielcu odbędą się konsultacje społecznej w sprawie budowy kolejnych bloków socjalnych przy ulicy Inwestorów. Inwestycja ta wzbudza kontrowersje, szczególnie na osiedlu Rzochów.

Przypomnijmy, że przy ulicy Inwestorów Urząd Miasta w Mielcu planuje wybudować trzy obiekty trzykondygnacyjne. Znaleźć się w nich ma około sto lokali o powierzchni do 40 metrów kwadratowych każde.
Bloki przy ulicy Inwestorów

Pomóc w sfinansowaniu prac ma dotacja z programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa ze środków Funduszu Dopłat obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze te mają pokryć aż 80 procent kosztów zadania. Resztę ma wyłożyć Urząd Miasta w Mielcu.

Przed nami konsultacje społeczne w sprawie budowy kolejnych bloków socjalnych przy ulicy Inwestorów, na osiedlu Rzochów
W tym miejscu mają powstać kolejne bloki z mieszkaniami socjalnymi. Źródło: Urząd Miasta w Mielcu.

Do tej pory w tym rejonie miasto wybudowało dwa budynki wielorodzinne dla ludzi w bardzo trudnej sytuacji życiowej. W tym celu zagospodarowano przyległy teren, gdzie powstały dojazdy i miejsca parkingowe.
Rzochów mówi nie?

Trzeba przyznać, że obiekty są nowoczesne. Problem w tym, że mieszkający tam ludzie coraz bardziej dają w kość okolicznym mieszkańcom. Mówił o tym Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów:

Rzochów z tą samą radą i z tym samym szefem. Po co więc były te wybory?
Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów w Mielcu.

Kradzieże zdarzają się niemal codziennie. Lokatorzy bloków socjalnych kradną owoce, warzywa. Jest to cały czas zgłaszane, policja interweniuje, ale bez efektów.

– Żeby była jasność, my nie sprzeciwiamy budowie kolejnych bloków w Mielcu.  Niekoniecznie chcemy je jednak przy ulicy Inwestorów.  W 2019 roku złożyliśmy w tej sprawie wniosek, na który miasto oczywiście nie odpowiedziało. Dlatego teraz poprosiliśmy o konsultacje społeczne w tej sprawie. Żeby mieszkańcy mogli się bezpośrednio wypowiedzieć – podkreślał Mariusz Mazur.
Pełną wypowiedź przewodniczącego Rady Osiedla Rzochów znajdziesz w naszych artykule: Nie chcą kolejnych bloków socjalnych przy ulicy Inwestorów w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.