Mielecki radny o wyziewach z kominów Kronospanu: – Trują nas jak szczury
– „Uzdrowisko” Kronospan, odkąd dostało do zapłacenia karę, ładuje chemią z komina bez opamiętania. Dziś ledwo doszedłem do pracy. Nie ma wiatru, który to rozpędzi… Masakra. Trują nas jak szczury! – napisał na portalu społecznościowym radny miejski, Jakub Blicharczyk (na zdjęciu).

– Podtrzymuję to stwierdzenie – zaznacza w rozmowie z dziennikarzem Super Nowości. – Pracuję w jednej z firm niedaleko Kronospanu. Kiedy przychodzę do pracy, zamykam wszystkie okna, bo nie da się oddychać. O wietrzeniu pomieszczeń nie ma mowy. Czuć jakieś epoksydy, spalaną żywicę… już sam nie wiem jak to nazwać. Kiedy wracam do Mielca, łapię katar i kaszel. Czyli coś jest nie tak.
Tak dziś (03.02) rano wyglądało centrum Mielca.

– Niby Kronospan zapewnia, że po modernizacji zakładu, która ma zakończyć się w tym roku, będzie wszystko dobrze. Zobaczymy. Czas pokaże – dodaje Jakub Blicharczyk. – Wkrótce, mam nadzieję, mamy odczuć pierwsze efekty modernizacji filtrów Kronospanu, które zostały zlecone przez marszałka województwa.  W czerwcu powinno się wszystko wyjaśnić Oby nie było za późno.
 
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.