Adam Majewski odszedł, bo pokłócił się z europosłem Tomaszem Porębą?

W Tuszowie Narodowym powstanie baza Stali
Fot.: stalmielec.com

Wielu kibiców mieleckiej Stali nie może pogodzić się z odejściem z klubu trenera Adama Majewskiego. Media donoszą, że zdarzenie do może mieć związek z konfliktem na linii trener – europoseł Tomasz Poręba, który od kilku lat nieformalnie rządzi FKS.
Adam Majewski prowadził Stal od lipca 2021 roku. Jego bilans to 18 wygranych, 15 remisów i 26 porażek. Kibice zapamiętają mu utrzymanie w Ekstraklasie i zwycięstwa nad czołowymi zespołami ligi.

Jednak w tym roku Stal dołuje, zdobywając najmniej punktów w całej  lidze. Mimo to przyczyny pożegnania się z Majewskim nie były tylko sportowe.

Media donosiły, że trener miał zmagać się z problemami osobistymi i myśleć o odejściu ze Stali.
Według „Przeglądu Sportowego” powód mógł mieć jeszcze inne podłoże. W klubie od dłuższego czasu miały panować napięte relacje pomiędzy Adamem Majewskim a Tomaszem Porębą.

Europoseł, który od kilku lat nieformalnie rządzi FKS, miał mieć żal do trenera o zbyt rzadkie stawianie na Davida Porębę, który ostatecznie zimą został wypożyczony do amerykańskiego Charlotte.

Wcześniej trener postawił na niego tylko w jednym meczu ligowym (29 minut przeciwko Jagiellonii) oraz dwóch spotkaniach Pucharu Polski. Znacznie więcej minut otrzymywali inni młodzieżowcy.
To zdaniem dziennikarzy „PS” miało wywołać konflikt na linii Adam Majewski – Tomasz Poręba i w efekcie odejście tego pierwszego. Poniżej na ten temat wypowiada się prezes FKS, Jacek Klimek.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.