Nie żyje Andrzej Szyszka, znany mielecki pedagog i samorządowiec. „Byłeś dobrym człowiekiem”

Nie żyje Andrzej Szyszka, znany mielecki pedagog i samorządowiec. "Byłeś bardzo dobrym i lubianym człowiekiem"

Wczoraj zmarł Andrzej Szyszka, wieloletni pedagog Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Był również radnym miejskim i powiatowym. Miał 67 lat.

Andrzej Szyszka urodził się 6 maja 1956 roku w Mielcu. Ukończył  miejscowe Technikum Elektryczne. Następnie pracował w: Zakładzie Energetycznym i jako monter płatowców w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego.

W latach 1980-97 był nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych w Mielcu (dzisiejszy „Elektryk”). W tym okresie ukończył studia na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie.

Od 1997 roku był nauczycielem przedmiotów zawodowych w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Poza pracą zawodową angażował się społecznie. Był prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w osiedlu Wojsław, ławnikiem Sądu Rejonowego w Mielcu i przewodniczącym os. Wojsław.

Wybierano go Miejskiej Rady Narodowej (1988-90), Rady Powiatu Mieleckiego (2002-06). W latach 2010-14 zasiadał też w Radzie Miasta, w której przewodniczy Komisji Oświaty i Kultury.

Został wyróżniony Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Andrzej Szyszka zmarł w sobotę (30.12) O jego śmierci poinformował Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

– Był lubianym, pracowitym i pełnym energii nauczycielem zawodu oraz kierownikiem szkolenia praktycznego. Z oddaniem współtworzył Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania.

Był oddanym społecznikiem, zawsze angażował się w pomoc osobom znajdującym się w potrzebie. W imieniu społeczności CKPiDN – dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także emerytowanych koleżanek i kolegów – rodzinie zmarłego przekazuję wyrazy szczerego współczucia. Żegnamy Cię Andrzeju, byłeś bardzo dobrym i lubianym człowiekiem. Spoczywaj w pokoju – napisał dziś Nowakowski.
Nie żyje Andrzej Szyszka - klepsydra.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.