Strajk ogarnie całą strefę?
Warunki pracy w fabrykach Specjalnej Strefy Ekonomicznej w wielu wypadkach pozostawiają wiele do życzenia. Chodzi również o żenująco niskie zarobki. Dotyczy to przede wszystkim pracowników fizycznych. Mówi się o zmowie płacowej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
W ostatnich miesiącach doszło do strajków. Dotknęły on trzy niemieckie firmy: Bury, Lear i Kirchhoff (więcej o tym TUTAJ).  Niewykluczone jednak, że ludzie mogą odejść od stanowisk pracy w fabrykach całej strefy. Czy do tego dojdzie? Nawoływanie do takiej formy protestu ma miejsce chociażby w sieci:
– Weźmy się chociaż raz w garść – apeluje jeden z internautów. –  Zróbmy strajk globalny na całej strefie. Pójdźmy chociaż raz ma całość. Nie można traktować pracowników jak śmieci. Nie można straszyć, płacić najmniej jak się da, wymagać pracy w weekend i tylko ciągle poganiać!
Prezydent miasta, Daniel Kozdęba choć w żaden sposób nie odpowiada za prywatne biznesy, to czuję powagę problemu: – Naszym wyzwaniem jest to, żeby praca w Mielcu była dobrze płatna. Trzeba jednak brać pod uwagę specyfikę pracy na strefie – zaznacza prezydent na falach Radia Leliwa. – Moja subiektywna ocena tego jest taka, że nasze firmy, mieleckie, polskie, które działają tutaj od początku, rozwijają się prężnie i naprawdę bardzo mocno starają się dbać o swoich pracowników.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.