Starosta Tymuła: – W filmie „Elektryka” nie znalazłem żadnego przestępstwa
News o filmie uczniów Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu wzbudził gigantyczne zainteresowanie wśród naszych Czytelników. Wcześniej produkcja, która miała być czołówką do filmu studniówkowego, zrobiła wręcz oszałamiającą karierę w sieci. Nic dziwnego skoro są tam sceny seksu z gumową lalką, picia na umór, ćpania czy zadymy z kijami bejsbolowymi.
Do sprawy odniósł się zarządca „Elektryka” – starosta powiatowy, Zbigniew Tymuła. Na ostatniej konferencji prasowej stwierdził on, że widzi w wideo maturzystów nic co należałoby potępić.
– Obejrzeliśmy ten film kilka razy i nie znalazłem w nim żadnego przestępstwa – oświadczył. – Jest to improwizacja, a nie rzeczywistość. Z butelki tak samo mogła lać się woda, jak i alkohol. Pamiętajmy, że jest to młodzież, która ma prawo do odrobiny szaleństwa. To też są już dorośli ludzie. Nie mamy prawa oceniać ich postępowania poza szkołą. Co innego, gdyby to było kręcone na terenie naszej placówki.
Film potępiła natomiast wicestarosta Maria Napieracz: – Zachowanie uczniów jest zastanawiające, nie ma co do tego wątpliwości – zaznaczyła. – Pewne sceny są niedopuszczalne. Mam na myśli m.in.: kij bejsbolowy, zakryte twarze, czy rozmaite części garderoby na żyrandolach. Mimo wszystko jest to młodzież, która pozostaje w obowiązku szkolnym i ma nadzór pedagogiczny. Bardziej bym się jednak skupiła na wizerunku szkoły, który ewidentnie został naruszony. I teraz powstaje pytanie, na ile ten film powstał w uzgodnieniu z osobami dorosłymi, na ile to jest inwencja tylko młodzieży.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. Film potępiła natomiast wicestarosta Maria Napieracz: – Zachowanie uczniów jest zastanawiające, nie ma co do tego wątpliwości – zaznaczyła. – Pewne sceny są niedopuszczalne. Mam na myśli m.in.: kij bejsbolowy, zakryte twarze, czy rozmaite części garderoby na żyrandolach… Ha ha ha tylko tyle mogę o tym napisać Pani Maria widzę ze jeszcze dużo rzeczy nie widziała i nie wiedziała co się dzieje w Chociażby Mieleckich szkolach To nie jest jedyny taki filmik z takimi rzeczami jak i gorszymi
    Takich Filmików studniowkowych jest bardzo dużo wiec czemu nikt z nimi nic nie robi ? W końcu gdzie ta sprawiedliwosc ?

  2. Pani Napieracz ma rację ,szkoda że p. Tymula i nauczyciele w tej szkole nie potrafa zrozumieć podstawowych rzeczy. Film przedstawiał ocenę szkoly i jej wizerunek , widocznie takie wartości w niej mają . Niestety ta szkoła od dawna słynna jest z niskiego poziomu nauczania . Dlaczego inne szkoły w Mielcu dbają o wysoki poziom nauczania i wychowania młodzieży ,a w elektryku to tragedia ,może warto zmieniać na życie lub ,bo na pewno bez ich zgody taki film nie powstalby na pewno .Zal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.