Prezydent Mielca: – Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tym, co stało się w Gdańsku
W niedzielę (13.01) wieczorem w Gdańsku podczas „światełka do nieba”, czyli finału 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku zaatakowany przez nożownika został prezydent tego miasta, Paweł Adamowicz. Sprawcą okazał się 27-letni Stefan W., który wyszedł niedawno z więzienia, gdzie odbywał karę za rozboje. Mimo wysiłków lekarzy prezydent zmarł dziś w gdańskim szpitalu.

Dziś (14.01) o godz. 20 na Placu AK mielczanie mają oddać hołd zamordowanemu prezydentowi w wydarzeniu pod hasłem „#Światełko myślami z Pawłem Adamowiczem”. Więcej o tym TUTAJ.
Oświadczenie w tej sprawie wydał również prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski. Oto jego treść :

„W imieniu własnym i całego samorządu miasta Mielca pragnę przekazać z serca płynące wyrazy współczucia i głębokiego żalu z powodu śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który stał się ofiarą barbarzyńskiego ataku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Wraz z mieszkańcami naszego miasta jesteśmy głęboko wstrząśnięci tym, co stało się w Gdańsku.
Cały czas byliśmy myślami przy Pawle Adamowiczu czekając na dobre wiadomości o stanie jego zdrowia. Wierzyliśmy, że jego walka o życie zakończy się powodzeniem. Niestety tak się nie stało. Ta tragedia nie powinna się wydarzyć. Cała mielecka społeczność łączy się w bólu i smutku z rodziną św. pamięci Pawła Adamowicza, z jego najbliższymi, przyjaciółmi, z samorządowcami i mieszkańcami Gdańska, dla których ta śmierć jest niepowetowaną stratą. Cześć Jego Pamięci.”
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.