Morawiecki wizytował mieleckie PZL… Tylko w jakim celu? [FILM]

– Zależy nam bardzo na budowie polskiej myśli technicznej, na tworzeniu elementów technicznych, innowacyjnych opierających się o polską myśl techniczną ale zaszczepioną w globalnych, światowych łańcuchach wartości. Tu sporo tego zobaczyłem – mówił podczas dzisiejszej (10.11) wizyty w Polskich Zakładach Lotniczych wicepremier, minister rozwoju i finansów – Mateusz Morawiecki. Dodał, że „chce, aby zamówienia śmigłowców dla naszej armii były skorelowane z polskim przemysłem”. I… to w zasadzie tyle.

Podczas wystąpienia w PZL Mielec wicepremierowi Morawieckiemu towarzyszyli włodarze Podkarpacia: marszałek Władysław Ortyl i wicewojewoda Witold Lechowski.

Żadnych deklaracji nie było, Morawiecki raczej cedził słowa. Ale dało się odczuć, że jego wizyta ma związek z wcześniejszymi deklaracjami ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, dotyczącymi nawiązania ścisłej współpracy z mieleckimi zakładami, w tym zasilenia polskich sił specjalnych śmigłowcami Black Hawk. Pojawiają się też opinie, że niespodziewana wizyta wicepremiera rządu RP w zakładach, których właścicielem jest amerykański gigant lotniczy, mogła mieć też związek ze zmianą władzy w USA.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.