Z Mielca do Padwi pociągiem w 16 minut [WIDEO]

Pociągi osobowe znowu w Mielcu. Po 12 latach [WIDEO]

Zakończył się kolejny etap rewitalizacji linii kolejowej nr 25. Dzięki temu możemy pojechać pociągiem nie tylko z Dębicy do Mielca, ale od niedawna także dalej do Padwi Narodowej.

Modernizacja odcinka z Mielca do Padwi Narodowej kosztowała 106 milionów złotych. Dzięki temu przejazd pociągiem na tej trasie zajmuje zaledwie 16 min., a z Dębicy – około 50 minut. Inwestycję realizowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.
Prace polegały przede wszystkim na wymianie torów i rozjazdów. Przebudowano 12 przejazdów kolejowo-drogowych. W Chorzelowie, Tuszowie Narodowym i Jaślanach przygotowano nowe, wysokie perony, zapewniające wygodny dostęp do pociągów.

Są tam także tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Nowe obiekty dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Szerokie dojścia, zabezpieczone barierkami oraz ścieżki dotykowe, to istotne ułatwienia dla podróżnych niewidomych.

W ramach tego samego projektu w Mielcu powstaje wiadukt drogowy nad linią i nad ulicą Sienkiewicza. Zastąpi on dwa przejazdy kolejowe, co zwiększy bezpieczeństwo i usprawni komunikację w mieście i w jego okolicach. Obecnie montowana jest tam stalowa konstrukcja, budowane są również zjazdy.
– Następna inwestycja na tej trasie to linia kolejowa Wola Baranowska – Padew Narodowa. W przyszłym roku planowany jest przetarg na kolejną część modernizacji torów w kierunku Tarnobrzega – oznajmił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2021 roku zakończyła się realizacja pierwszego etapu rewitalizacji linii kolejowej nr 25. Chodzi o odcinek Mielec – Dębica. Inwestycja kosztowała 323 mln zł netto.
Dzięki temu pociągi osobowe jadą teraz tam z prędkością 120 km/h a towarowe 80 km/h. Czas dojazdu z Mielca do Dębicy wynosi 35 minut.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.