Za dwa lata pojedziemy zachodnią obwodnicą

Zakończono budowę zachodniej obwodnicy Mielca. To nie koniec [WIDEO]

Rozstrzygnięto przetarg na ostatni czyli nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 z Piątkowca do Rzędzianowic. To już ostatni etap budowy zachodniej obwodnicy Mielca. Nowa droga o długości ponad siedmiu kilometrów ma być gotowa już za dwa lata.

W grudniu 2016 roku przedstawiciele władz województwa i włodarze samorządów powiatu mieleckiego podpisali list intencyjny. Zakładał on budowę zachodniej obwodnicy Mielca na odcinku od Chorzelowa do Piątkowca z mostem na Wisłoce i wiaduktem nad torami i ulicą Sienkiewicza. Ten drugi obiekt ma połączyć nowy szlak komunikacyjny z istniejącą już wschodnią obwodnicą miasta.
Cztery lata temu

Dokument, który dziś  staje się ciałem, podpisali: marszałek województwa, Władysław Ortyl; starosta mielecki, Zbigniew Tymuła; prezydent Mielca, śp. Daniel Kozdęba; wójt gminy Czermin, Leon Getinger; wójt gminy Mielec, Józef Piątek; oraz wójt gminy Wadowice Górne, Jerzy Kos.

Za dwa lata pojedziemy zachodnią obwodnicą Mielca
Moment podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Mielca.

Pierwszy etap zadania, od Chorzelowa do Rzędzianowic z przeprawą przez Wisłokę, już powstał. Kwestia wiaduktu również toczy się w dobrym kierunku, bo jego budowa będzie realizowana w ramach remontu linii kolejowej L25. Pozostały odcinek Rzędzianowice – Piątkowiec będzie wkrótce budowany jako nowy fragment drogi wojewódzkiej nr 984. Przygotowania do prac budowlanych już trwają.

W Piątkowcu rozpoczęła się wycinka drzew, trwa również wykup gruntów i nieruchomości przez które przebiegać będzie nowa droga. Zadanie, które ma zakończyć się za dwa lata, jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy obejmuje budowę drogi od Rzędzianowic do Trzciany, drugi od Trzciany do Piątkowca. Przedsięwzięcie kosztować będzie ponad 52 mln zł, z czego prace budowlane to 40,7 mln zł.
Wiekowa inwestycja

Inwestorem jest Podkarpacki Urząd Marszałkowski, ale przy wsparciu funduszy unijnych i samorządów powiatu mieleckiego. Nowa droga ma poprawić komunikację w tym rejonie i znacząco powinna odciążyć ruch tranzytowy od Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu w kierunku Tarnowa.

– Wspólnie dajemy dobry przykład współpracy między samorządami. Montaż finansowy, który powstanie, przede wszystkim pozwoli zamknąć nowy układ drogowy wokół Mielca. Jeździmy już mostem na Wisłoce. Oddaliśmy też do użytku obwodnicę Radomyśla Wielkiego. Wkrótce podpiszemy umowę na budowę drogi z Rzędzianowic do Piątkowca. To wiekowe inwestycje dla powiatu mieleckiego – powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.