Skandaliczne słowa w Sejmie: „PZL Mielec to magazyn obcej firmy”

Czesław Mroczek, poseł Platformy Obywatelskiej i były wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, podczas debaty sejmował stwierdził, że Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu są… magazynem obcej firmy. Należy się domyślać, że politykowi chodziło o amerykańską korporację Lockheed Martin Corporation, która od ponad roku jest właścicielem PZL.

Słowa te poseł PO wypowiedział w kontekście niedawnej wizyty premier Beaty Szydło w mieleckich zakładach: – To chyba pierwsza historia po 1989 r., żeby polski premier jeździł po magazynach obcych firm …zamiast pilnować interesów Sił Zbrojnych – grzmiał Mroczek.

Kontrowersyjne wystąpienie byłego wiceszefa MON ironicznie skomentował Jakub Cena (PiS), wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu: – Chciałbym pozdrowić wszystkich magazynierów (czytaj – mielczan). Ja w nich wierze i widzę jak realnie kreatywnością i ciężka pracą zmieniają nasz region i całą Polskę. To na pewno lepsza wiara niż ta celebrowana przez PO o elektryku, który obalił komunizm – napisał dziś na Facebooku.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.