Przyjdź na spotkanie w sprawie zatruwania mieleckiego powietrza

„Czystość” mieleckiego powietrza przez firmy zlokalizowane na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej to temat rzeka. Będzie można o tym opowiedzieć współodpowiedzialnym za ten stan rzeczy przedstawicielom Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Spotkanie z nimi odbędzie się w poniedziałek (16.11), o godzinie 16 w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego.

Wydarzenie to jest efektem negocjacji z firmą Kronospan, które z inicjatywy europosła Tomasza Poręby miały miejsce miesiąc temu w jego mieleckim biurze. Więcej o tym TUTAJ.

– Podczas spotkania w naszym urzędzie zaprezentowane zostaną obowiązujące przepisy prawa dotyczące ochrony środowiska, a także wyniki kontroli przeprowadzonych w firmie Kronospan oraz badań monitoringu przedsiębiorstwa – informuje Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Informacji w mieleckim magistracie. – Wydarzenie będzie także okazją do przedstawienia swoich uwag na temat czystości powietrza przedstawicielom WIOŚ: kierownikowi delegatury w Tarnobrzegu i naczelnikowi Wydziału Monitoringu w Rzeszowie.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.