Remont piwnicy Urzędu Miasta za trzysta tysięcy złotych? „To lekka przesada”

W budżecie miasta znalazło się zadanie pod nazwą „remont piwnicy” budynku magistratu. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie kwota na ten cel, czyli… 300 tysięcy złotych.
W mojej ocenie to jest lekka przesada – irytuje się radny Jarosław Szczerba. – W dobie „zaciskania pasa” i podnoszenia podatków należałoby racjonalniej podchodzić do wydatków publicznych.

Monika Szczodry, sekretarz miasta, tłumaczy, że w zadaniu „remont piwnicy” zawiera się wiele zagadnień. – W piwnicach mamy m.in. nasze archiwa. I ta inwestycja jest ważna, bo mieliśmy kontrolę Państwowego Archiwum w Rzeszowie i w związku z tym mamy zalecenie przygotowanie i zabezpieczenie naszych dokumentów przed wilgocią. Stąd ta inwestycja – zaznacza.

Pani sekretarz dodaje, że w zadaniu podpisanym jako „remont piwnicy” są również inne zagadnienia dotyczące budynku Urzędu Miasta. Są to między innymi: przygotowanie miejsca dla przyjęć osób niepełnosprawnych, modernizacja klimatyzacji sali obrad i dostosowanie pomieszczeń Straży Miejskiej.
Czytaj również

Urzędnicy hejtują w godzinach pracy? Prezydent miasta odpowiada
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. Są ważniejsze rzeczy… A nie tyle kasy wywalać. Machloje jakieś robią bo taka kwota to już stanowczo przesada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.