W Mielcu powstaną parki kieszonkowe. Wskazano cztery lokalizacje [MAPA]

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?

To pewne. Mieszkańcy Mielca będą mieli do dyspozycji parki kieszonkowe. Konsultacje społeczne w sprawie ich lokalizacji rozpoczęły się już dziś.

Parki kieszonkowe to niewielkie tereny zielone o powierzchni 300-5000 metrów kwadratowych, przeznaczone do publicznego wypoczynku.
Powstają one na niewielkich terenach np.: między chodnikami, budynkami, na skrzyżowaniach, brzegach ulic czy dojściach do parkingów.

Parki kieszonkowe stanowią zielone oazy. Umożliwiają kontakt z przyrodą, wpływają korzystnie na klimat. Są też świetnym miejscem relaksu i integracji.

Magistrat proponuje cztery lokalizacje w różnych częściach Mielca dla takich parków. Opracowano je przy uwzględnieniu szeregu czynników: własność terenu, rodzaju i bliskości zabudowy mieszkaniowej i potrzeb mieszkańców zgłaszanych do urzędu.
Magistrat zaprasza mielczan do wskazywania dwóch spośród czterech lokalizacji. Mile widziane są też sugestie związane z urządzeniem takich miejsc.

W Mielcu powstaną parki kieszonkowe. Wskazano cztery lokalizacje [MAPA]
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.