Na mieleckim osiedlu Smoczka powstanie “Pumptrack”. Ogłoszono już przetarg!

Wczoraj (20.01) ogłoszony został przetarg na budowę toru rowerowego typu „Pumptrack”, który ma powstać w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Szarych Szeregów. To jedna z największych inwestycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.
W głosowaniu na projekty MBO “Pumptrack”, obok boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3, uzyskał najwięcej głosów, bo 3 591. Koszt tego zadania oszacowano na 450 tys. zł.

W poniedziałek (20.01) ogłoszony został przetarg. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dwóch wariantów koncepcji architektonicznej, a następnie po wybraniu jednej z nich, następnie wykonanie dokumentacji projektowej i realizację inwestycji w terminie 180 dni od podpisania umowy.

Minimalna długość uniwersalnego toru lub zespołu torów typu „Pumptrack” określono na 180 metrów. W jego sąsiedztwie ma powstać utwardzony plac odpoczynku wraz z wyposażeniem między innymi w ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Potencjalni wykonawcy oferty mogą składać do 5 lutego. A więc wszystko wskazuje na to, że już jesienią na Smoczce będzie można skorzystać z nowego obiektu.
Czytaj również

Mielczanie wybrali budżet obywatelski. Sprawdź, co zostanie zrobione

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.