Prezydent Mielca umorzył podatek od nieruchomości szpitalowi i pogotowiu

W związku z panującą pandemią koronawirusa prezydent Jacek Wiśniewskie podjął decyzję wsparciu Szpitala Specjalistycznego i Powiatowej Stacja Pogotowia Ratunkowego. Pomoc ta polegać będzie na umorzeniu podatku od nieruchomości do końca tego roku.

W obecnej sytuacji każda pomoc jest na wagę złota. Mieszkańcy Mielca wykazują się niebywałą kreatywnością i wielkim sercem. Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni pracownikom szpitala, którzy mierzą się obecnie z wyjątkowo trudną sytuacją – oświadczył Jacek Wiśniewski. – Doceniając ich trud, zdecydowaliśmy się, by umorzyć podatek od nieruchomości obu placówkom. Dzięki temu nasz szpital zaoszczędzi ponad 260 000 zł, które będzie mógł wykorzystać na walkę z koronawirusem.
Jak informuje mielecki magistrat, wiadomość o umorzeniu podatku od nieruchomości przekazana dyrektorom obu placówek spotkała się z ich strony z dużym zadowoleniem.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.