MIELEC. Kacper Głaz o akcji aktywisty LGBT: – Z czegoś trzeba żyć, ale…

Kacper Głaz, radny powiatu mieleckiego, który był inicjatorem uchwały Rady Powiatu sprzeciwiającej się ideologii LGBT, skomentował zamieszanie związane z akcją aktywisty, Barta Staszewskiego. Rozumiem, że z czegoś trzeba żyć, ale są inne metody – ironizował.
Przypomnijmy, że Bart Staszewski w sieci opublikował zdjęcie przedstawiający drogę wjazdową do Mielca z tablicą o treści: „strefa wolna od LGBT”. – To Powiat Mielecki, kolejna strefa wolna od LGBT, do której przybyłem z projektem. Dokument ten przyjęli w czerwcu 2019 r. Haniebny, homofobiczny akt nadal tam obowiązuje. Wstyd!  Nie ma obaw. Zamierzam kontynuować projekt – zapewnił.

Jaki ojciec, taki syn

Na reakcję magistratu długo nie trzeba było czekać: – „Chcemy przypomnieć, że miasto Mielec NIE jest strefą wolną od LGBT. Z racji tego przy znakach drogowych znajdujących się na wjeździe do naszego miasta nie ma tablic informujących, że jesteśmy strefą wolną od LGBT (…)” – przekazał urząd.

Całą sytuację ironicznie skomentował Kacper Głaz, lokalny polityk PiS, radny powiatu mieleckiego, który był inicjatorem głośnej uchwały Rady Powiatu sprzeciwiającej się ideologii LGBT.

Kolejny raz Bart Staszewski zniesławia samorząd – napisał na Twitterze. – Proszę doczytać czego dokładnie dotyczyło nasze stanowisko i nie szkalować naszego powiatu. Rozumiem, że z czegoś trzeba żyć, ale są inne metody niż dzielenie Polaków i oczernianie nas na arenie międzynarodowej – zaznaczył Kacper Głaz, syn Andrzeja Głaza, wójta gminy Tuszów Narodowy, który pozwał Staszewskiego.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.