Przy ulicy Jagiellończyka powstanie łąka kwietna

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?

Na miejskiej działce w obrębie ulic Jagiellończyka i Kusocińskiego w Mielcu powstanie łąka kwietna. Ma ona zająć obszar 600 metrów kwadratowych.
Inwestycja będzie dofinansowywana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Edukacja ekologiczna”. Łąka pojawi się wiosną 2022 roku.

Jakie są plusy przedsięwzięcia?

– Każdy zielony obszar w mieście jest na wagę złota. To sprawia, że krajobraz jest bardziej przyjazny. Kwietne łąki to oszczędność czasu, energii i pieniędzy. Nie trzeba angażować sił w regularne koszenie, nawożenie i podlewanie, a efekt długo jest zadowalający. Poza tym na łące ma szansę zaistnieć wiele gatunków roślin niespotykanych na terenach miejskich. To daje warunki do życia zwierzętom i owadom.
– Ważnym elementem jest redukcja zanieczyszczeń powietrza. Kwietne łąki pochłaniają pyły i substancje szkodliwe znacznie skuteczniej od trawników – przekazuje magistrat.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.