Co z aleją gwiazd mieleckiego sportu? Czy zdążą z tą inwestycją na 80-lecie Stali?
Wciąż niewiadomy jest kształt i lokalizacja alei gwiazd mieleckiego sportu. Plany były takie, że pojawi się ona obok stadionu i na przedpolu przyszłej hali widowiskowo-sportowej. Dziś, mimo wykonanego projektu i uzyskania pozwolenia na budowę, nie jest to takie oczywiste.

Tymczasem Stal Mielec obchodzi w tym roku swe 80-lecie. A więc naciski na urzędników, żeby oddano do użytku chociaż część alei, są niemałe. W pierwszym etapie inwestycji miały powstać dwie makiety z brązu przedstawiające obecny stadion i ten z 1976 r., kiedy to piłkarze Stali odnosili największe sukcesy Ich lokalizacja to plac przed wejściem do klubu pod trybunami.

W tej chwili mamy jednak taką sytuację, że w ramach budowy hali sportowej regulujemy także gospodarkę energetyczną – zaznaczył Tadeusz Siemek, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. – W związku z tym podwójny kabel średniego napięcia akurat będzie biegł po trasie przyszłej alei gwiazd.
– Chcemy te dwie prace (aleja i energetyka – od red.) połączyć. Chodzi o to, żeby dwa razy nie rozkopywać tego samego chodnika. Poza tym projektant hali sportowej zaproponował, żebyśmy zlokalizować aleję gwiazd w jednym miejscu. Niemniej jednak decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęliśmy – dodał Siemek.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.