Miasto przygotowuje się do sporządzenia strategii rozwoju elektromobilności. Czy to oznacza, że już za kilka lat ulice Mielca zdominują pojazdy zasilane energią elektryczną?
Monika Skowrońska Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg, Transportu i Energetyki w Urzędzie Miasta, mówi, że elektro-mobilność została narzucona miastom przez państwo i sejmowe ustawy.
– Jedna z firm przygotowała nam już analizę kosztów i korzyści związanych z wdrażaniem ustawy o elektro-mobilności w naszym mieście – zdradza pani naczelnik. – Z badań tych wynika, że pod względem ekonomicznym jest to średnio uzasadnione. Natomiast jest bardzo duży efekt ekologiczny. I to jest chyba to na co rząd zwraca uwagę. Jako miasto przystąpiliśmy również do programu E-bus, w ramach którego w latach 2020-21 planujemy zakup pięciu autobusów elektrycznych.
Każde działanie miasta Mielec, a takim jest m. i. napędzanie pojazdów energią elektryczną przywraca naturze (choćby w najmniejszej części) to co zostało bez jej zgody zabrane, staje się obowiązkiem i konicznością dnia dzisiejszego. A każda energia odnawialna zasilająca miasto, to kolejny znaczący krok i ukłon w kierunku zdrowego środowiska w którym pracujemy i żyjemy. I czas tu ma znaczenie – czym szybciej tym lepiej.
Witam, z wielka radością czytam artykuly i publikacje dotyczące rozwoju infrastruktury wymaganej przez pojazdy zasilane energią odnawialną. Jednak jest rzecz, ktora nie daje mi spokoju. Aby zasilić taki pojazd wymagane jest podłączenie sie to sieci elektrycznej przez ktorą płynie prąd generowany (jak w większości polskich elektrowni) ze spalania paliw nieodnawialnych.