Rusza długo wyczekiwana budowa przedszkola dla osiedla Smoczka
Za półtora roku maluchy przeniosą się z pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 11 do nowo wybudowanego przedszkola nr 20. Umowę z wykonawcą tej inwestycji w piątek (14.12) podpisał prezydent Jacek Wiśniewski. Zrobił to w obecności przedszkolaków.

Umowa na budowę Przedszkola Miejskiego nr 20 im. Smoka Felusia podpisana! Prezydentowi Mielca Jackowi Wiśniewskiemu asystowały przedszkolaki, które rozpoczęły odliczanie do przeprowadzki!

Opublikowany przez Miasto Mielec Piątek, 14 grudnia 2018

 
Przedsięwzięcie kosztować będzie blisko 14 milionów złotych. Dzięki temu w sąsiedztwie budynku Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Warneńczyka powstanie obiekt z oddziałami żłobkowymi i przedszkolnymi dla około 250 dzieci. Wykonane zostanie także ogrodzenie i zagospodarowanie terenu, czyli m.in.: mała architektura, plac zabaw, komunikacja piesza, droga wewnętrzna i parkingi.

– Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy tak potrzebną inwestycję – komentował prezydent. – Zadanie to oczekiwane jest szczególnie przez mieszkańców osiedla Smoczka, które dynamicznie się rozwija i gdzie mamy do czynienia z poważnym deficytem miejsc w żłobkach i przedszkolach.
Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na znalezienie wykonawcy budowy przedszkola został unieważniony, bo najtańsza oferta znacznie przekraczała zarezerwowaną na tą inwestycję w budżecie kwotę 9 mln zł. Ogłoszono więc drugi przetarg, który zakończył się sukcesem. Nie uwzględniał on jednak wyposażenia przedszkola, na które Urząd Miejski chce uzyskać dofinansowanie z zewnątrz.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.