Burza wokół mieleckiej hali sportowej. Jest gotowa czy nie?

Zobacz najnowsze zdjęcia wnętrza mieleckiej hali

Hala sportowa w Mielcu jest już gotowa. Przynajmniej tak twierdzi budowniczy tego obiektu. Problem w tym, że innego zdania są urzędnicy miejscy. Twierdzą oni, że wykonawca nie wykonał całego zakresu robót, nie przeprowadził też wszystkich prób.

Budowa hali widowiskowo-sportowej to największa inwestycja w Mielcu ostatnich lat, a może i dekad. Roboty pochłonęły już ponad 150 milionów złotych.

Opóźnienie zakończenia prac było nieuniknione, ale nikt nie spodziewał się, że wyniesie ono aż rok.
W płatnym materiale, który miesiąc temu ukazał się na jednym z mieleckich portali oznajmił, wykonawca oznajmił, że „przekazał magistratowi ukończoną inwestycję”. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu jednoznacznie kwestionuje tę informację.

– Wykonawca pomimo prawnie ciążącego na nim obowiązku wynikającego z umowy, nie wykonał całości umówionego zakresu robót, nie przeprowadził też w pełnym zakresie wymaganych dla obiektu prób i sprawdzeń. Okoliczność ta stanowi przeszkodę dla odbioru inwestycji przez inwestora (magistrat – od red.). Przekazanie kluczy do hali sportowej było więc samodzielną, nie akceptowaną przez nas czynnością.

– Wbrew wymogom kontraktu wykonawca nie wyposażył basenu w system pomiaru czasu. Nie osiągnięto podczas prób końcowych wymaganych parametrów akustycznych dla części pomieszczeń. W sposób nieoprawny wykonano elementy instalacji elektrycznej i nie przeprowadzono w tym zakresie wymaganych prób końcowych.
– Zamawiający (miasto – od red.) z uwagi na zaawansowanie robót, podejmuje czynności mające na celu nakłonienie wykonawcy do powrotu na teren budowy celem kompleksowego wykonania jego zobowiązań. Dopiero po pełnej realizacji umowy i po przeprowadzeniu końcowych prób i sprawdzeń, możliwy będzie odbiór inwestycji, jej pełne rozliczenie i przekazanie do eksploatacji – przekazuje MOSiR.

Nowa hala sportowa składa się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie, w tym 25-metrowy basen sportowy z ośmioma torami i widownią.

Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia, o powierzchni 140 metrów kwadratowych będzie miejscem rekreacji.
W części treningowej hali znajduje się boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona.

Główna arena dedykuje się dyscyplinom zespołowym. W jej otoczeniu są: szatnie, sala konferencyjna, pokoje trenerskie i sala rozgrzewkowa.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.