Nie żyje Stanisław Wójtowicz – legenda Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu

Dziś (20.12) w nocy w Kliszowie doszło do tragedii. Samochód najechał na leżącego na jezdni 37-letniego pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Zmarł Stanisław Wójtowicz, zasłużony pracownik, dyrektor i prezes Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu.  Miał 77 lat. Jego pożegnanie odbędzie się w piątek na cmentarzu w Krakowie.

Stanisław Wójtowicz był dyrektorem Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, pierwszym zastępcą WSK „PZL Mielec”, dyrektorem Zakładu Lotniczego, a w latach 2003-04 prezes Zarządu PZL Mielec.
Organizował od podstaw placówkę Big Bank w Mielcu, oraz firmę Atlantis Mielec, którą kierował.

Wiele czasu poświęcał także pracy społecznej. W latach 1993-96 był prezesem FKS „PZL – Stal” Mielec, a w latach 1996-98 szefował Stowarzyszeniu Promocji Polskiego Lotnictwa w Mielcu.

Stanisław Wójtowicz był również członkiem Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia”.

Wyróżniono go między innymi Srebrnym Krzyżem Zasługi i Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Otrzymał też Srebrną i Złotą Odznaką Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich.
Msza św. żałobna przy prochach zmarłego odbędzie się w najbliższy piątek (20.01), o godzinie 13 w kaplicy na Cmentarzu Batowickim w Krakowie.

– Będzie długo w naszej pamięci i w sercach. Rzeczowy, życzliwy i przyjazny dla wszystkich. Rodzinie zmarłego i licznemu gronu znajomych, kolegów i przyjaciół składamy najszczersze kondolencje. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Żegnaj Drogi Staszku – przekazują Zarząd Stowarzyszenia Promocji Polskiego Lotnictwa „PROMLOT”, SIMP oraz organizacje pozarządowe ziemi mieleckiej.
Nie żyje Stanisław Wójtowicz - legenda Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.