Prezydent Mielca przypomina o zamachu na Adamowicza

Prezydent wycofał się z zamknięcia Rynku dla aut

Dziś minęły dwa lata od zamachu na Pawła Adamowicza. Wpis temu tragicznemu wydarzeniu poświęcił prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

Do tragedii doszło w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku,  podczas „światełka do nieba”. To był 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Wówczas to prezydent został zaatakowany przez nożownika. Sprawcą okazał się 27-letni Stefan W.
Znicze przy magistracie

Mimo wysiłków lekarzy Adamowicz zmarł dzień później. Miał 54 lata. W całej Polsce oddano mu hołd. Zrobiono to także na Placu Armii Krajowej w Mielcu, gdzie odbyło się wydarzeniu pod hasłem „#Światełko myślami z Pawłem Adamowiczem”.

To nie wszystko. Prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski wydzielił przed budynkiem Urzędu Miasta specjalne miejsce, gdzie  wspólnie ze swymi współpracownikami zapalił znicze ułożone w kształcie serca.

Prezydent Mielca przypomina o zamachu na Adamowicza

Prezydent Mielca przypomina o zamachu na Adamowicza

 „W imieniu własnym i całego samorządu miasta Mielca pragnę przekazać z serca płynące wyrazy współczucia i głębokiego żalu z powodu śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który stał się ofiarą barbarzyńskiego ataku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Wraz z mieszkańcami naszego miasta jesteśmy głęboko wstrząśnięci tym, co stało się w Gdańsku.

Cały czas byliśmy myślami przy Pawle Adamowiczu czekając na dobre wiadomości o stanie jego zdrowia. Wierzyliśmy, że jego walka o życie zakończy się powodzeniem. Niestety tak się nie stało. Ta tragedia nie powinna się wydarzyć. Cała mielecka społeczność łączy się w bólu i smutku z rodziną św. pamięci Pawła Adamowicza, z jego najbliższymi, przyjaciółmi, z samorządowcami i mieszkańcami Gdańska, dla których ta śmierć jest niepowetowaną stratą. Cześć Jego Pamięci – mówił w dniu tragedii  prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.
Prezydent Mielca pyta

Dziś, w drugą rocznicę zamachu na Adamowicza mielecki prezydent napisał między innymi:

– (…) Bez względu na kolor skóry, zapatrywania polityczne czy wyznaniowe każdy z nas jest człowiekiem z krwi i kości. Nienawiść i brak zrozumienia dzielą nasz kraj. Czy rzeczywiście takiego świata pragniemy…?

Wpis zamordowanemu prezydentowi Gdańska poświęciła dziś również Krystyna Skowrońska, mielecka posłanka Platformy Obywatelskiej:

Dokładnie dwa lata temu o tej porze zaczynało się światełko do nieba – piękny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas którego Prezydent Paweł Adamowicz mówił: „To jest cudowny czas dzielenia się dobrem”. Za chwilę doszło do tragicznego zamachu, który nigdy nie powinien mieć miejsca. Hejt zabija. Pamiętamy.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.