Prezydent Mielca przypomina o zamachu na Adamowicza
Prezydent wycofał się z zamknięcia Rynku dla aut

Dziś minęły dwa lata od zamachu na Pawła Adamowicza. Wpis temu tragicznemu wydarzeniu poświęcił prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

Do tragedii doszło w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku,  podczas „światełka do nieba”. To był 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Wówczas to prezydent został zaatakowany przez nożownika. Sprawcą okazał się 27-letni Stefan W.
Znicze przy magistracie

Mimo wysiłków lekarzy Adamowicz zmarł dzień później. Miał 54 lata. W całej Polsce oddano mu hołd. Zrobiono to także na Placu Armii Krajowej w Mielcu, gdzie odbyło się wydarzeniu pod hasłem „#Światełko myślami z Pawłem Adamowiczem”.

To nie wszystko. Prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski wydzielił przed budynkiem Urzędu Miasta specjalne miejsce, gdzie  wspólnie ze swymi współpracownikami zapalił znicze ułożone w kształcie serca.

Prezydent Mielca przypomina o zamachu na Adamowicza

Prezydent Mielca przypomina o zamachu na Adamowicza

 „W imieniu własnym i całego samorządu miasta Mielca pragnę przekazać z serca płynące wyrazy współczucia i głębokiego żalu z powodu śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który stał się ofiarą barbarzyńskiego ataku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Wraz z mieszkańcami naszego miasta jesteśmy głęboko wstrząśnięci tym, co stało się w Gdańsku.

Cały czas byliśmy myślami przy Pawle Adamowiczu czekając na dobre wiadomości o stanie jego zdrowia. Wierzyliśmy, że jego walka o życie zakończy się powodzeniem. Niestety tak się nie stało. Ta tragedia nie powinna się wydarzyć. Cała mielecka społeczność łączy się w bólu i smutku z rodziną św. pamięci Pawła Adamowicza, z jego najbliższymi, przyjaciółmi, z samorządowcami i mieszkańcami Gdańska, dla których ta śmierć jest niepowetowaną stratą. Cześć Jego Pamięci – mówił w dniu tragedii  prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.
Prezydent Mielca pyta

Dziś, w drugą rocznicę zamachu na Adamowicza mielecki prezydent napisał między innymi:

– (…) Bez względu na kolor skóry, zapatrywania polityczne czy wyznaniowe każdy z nas jest człowiekiem z krwi i kości. Nienawiść i brak zrozumienia dzielą nasz kraj. Czy rzeczywiście takiego świata pragniemy…?

Wpis zamordowanemu prezydentowi Gdańska poświęciła dziś również Krystyna Skowrońska, mielecka posłanka Platformy Obywatelskiej:

Dokładnie dwa lata temu o tej porze zaczynało się światełko do nieba – piękny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas którego Prezydent Paweł Adamowicz mówił: „To jest cudowny czas dzielenia się dobrem”. Za chwilę doszło do tragicznego zamachu, który nigdy nie powinien mieć miejsca. Hejt zabija. Pamiętamy.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.