Brama do hitlerowskiego obozu pracy niszczeje gdzieś na mieleckiej strefie?
Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a dokładniej przy ulicy Wojska Polskiego można natknąć się na tajemniczy fragment ogrodzenia. Jak się okazuje, jest to element bramy do niemieckiego obozu pracy. Zwrócił na to uwagę radny Marian Kokoszka. Zaapelował on do władz miasta o zabezpieczenie zabytku, aby mógł on przypominać obecnym i przyszłym pokoleniom o bolesnej przeszłości.
– Nie chcę tu mówić o szczegółach, bo wszystko jest we wniosku, który w tej sprawie napisałem do władz miasta – zastrzegał na ostatniej sesji rady Kokoszka. – Mogę tylko zdradzić, że tą sprawą został już zainteresowany konserwator zabytków. Ma on podjąć właściwą decyzję w tym temacie.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.