MIELEC. Rusza renowacja symbolu WSK – 70-tonowej rzeźby „Ikara” [ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się renowacja symbolu Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego, a dziś Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Mowa o ważącej blisko 70 ton rzeźbie „Lot”, która przedstawia wzbijającego się w powietrze mitycznego Ikara.

Obiekt o wymiarach 10×9 metrów, który wykonał Henryk Burzec, autor innych plenerowych rzeźb, które można spotkać na terenie miasta, od ponad pół wieku stoi przed bramą główną SSE.

Cztery miesiące temu w związku z modernizacją ulic Wojska Polskiego i Przemysłowej, musiał zostać „przesunięty” o kilka metrów. Była to bardzo skomplikowana operacja.
Teraz przyszedł czas na renowację „Ikara”. Rzeźba wymaga: oczyszczenia, rekonstrukcji ubytków, zespolenia pęknięć, zabezpieczenia całej konstrukcji oraz odtworzenia faktury i koloru. Łączny koszt prac to 61 500 zł brutto. Część z tej kwoty wyłożą Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu.
Zdjęcia: UM Mielec
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.